Biblioterápiás foglalkozások

on .

A foglalkozások gyerekeknek szólnak fejlesztő, rekreációs jelleggel. Az elmúlt években nagy népszerűséggel működött a „KÖR”, amit tiniknek találtam ki. Olvasókörként indultunk a Szent Johanna gimi (Leiner Laura) című ifjúsági regény népszerűségére támaszkodva és belőle építkezve. 7. – 8. osztályosoknak havonta egyszer tartottam beszélgetéseket. Minden évben összekovácsolódott egy  jó kis csapat.

Az első foglalkozások: 
2014-ben elvégeztem a Kaposvári Egyetem Fejlesztő biblioterápia szakát és szép lassan átalakultak a „KÖR” foglalkozásai. Megmaradtunk az ifjúsági regényeknél, egy hónap volt az adott könyv elolvasására és erre építettem a foglalkozásokat. Nagyon szeretem csinálni, bár most egy kis szünetet kell tartanom az „Olvasók Viadala” miatt.

A másik változat, amit szívesen ajánlok városunk iskoláinak az egy-egy témához köthető foglalkozások. Nagyon fontosnak tartom az iskolai zaklatásról való beszélgetéseket és szerencsére egyre több jól használható ifjúsági regény van, amit ehhez fel lehet használni.
Megkeresések után bármire nyitott vagyok.

2023-ban újraindítotuk a KÖR-t, a 12-14 éves korosztály részére csoportbontásban. Jambich Tímea kolléganőm a hatodikosoknak tartott meseterápiás foglalkozásokat sok beszélgetéssel, játékkal fűszerezve. A 13-14 évesekhez verssel, idézetekkel, regényekkel, novellákkal igyekeztem kapcsolódni. Nagy meglepetésemre fiúk is szép számmal voltak jelen a KÖR-ön. Fontosnak tartjuk ezeken az alkalmakon, hogy a gyerekek a sajátjuknak érezzék az így együtt töltőtt időt, szívesen megnyíljanak egymásnak és felszabadultan, magabiztosan távozzanak, jó élményekkel gazdagodjanak. Mindezt tapasztaltuk is, hiszen a gyerekek a megbeszélt havi egy alkalom helyett rögtön kérték, hogy kétheti, majd pedig heti rendszerességgel tartsuk meg a KÖR-t, ami márciustól a tanév végéig meg is valósult. Úgy hisszük a foglalkozás elérte a célját.